Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby

Warsztaty zielarskie dla mieszkańców Szwajcarii Kaszubskiej

Sięgnij po zioła – warsztaty. Tradycja zielarska we współczesnych zastosowaniach.

Otaczają nas zewsząd, choć tak często ich nie dostrzegamy. Wcale się przed nami nie kryją, a jednak nie mamy zamiaru po nie sięgać, choć nasze babcie i prababcie robiły to często i z powodzeniem korzystały z ich dobrodziejstw.

Zioła. Potrafią nas wykarmić, wyleczyć. Sztuka ich pozyskiwania, przygotowywania i spożywania odchodzi w niepamięć. Dlatego właśnie Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby wychodzi z wyjątkową inicjatywą – w czerwcu i lipcu organizujemy cykl szkoleń zielarskich!

Harmonogram warsztatów:

  • Warsztat zielarski (2-dniowy) 17 – 18 czerwca 2019r. – w restauracji Złota Jesień w Kartuzach (ul. Polna 17), prowadząca p. Ruta Kowalska. – Formularz zgłoszeniowyBrak miejsc!
  • Warsztat kosmetyki naturalnej 2 lipca 2019r. – w Kaszubskiej Oazie Zdrowia „Wichrowe Wzgórze” w Chmielnie (ul. Wichrowe Wzgórze 13), prowadząca p. Krystyna Strońska. – Formularz zgłoszeniowy – Brak miejsc!
  • Warsztat lawendowy 4 lipca 2019r. – w Lawendowej Osadzie w Przywidzu (ul. Młyńska 6A, Przywidz), prowadząca: p. Barbara Idczak. – Formularz zgłoszeniowy – Brak miejsc!

Warsztaty są bezpłatne, mogą wziąć w nich udział pełnoletni mieszkańcy Szwajcarii Kaszubskiej (Powiat Kartuski i Gmina Przywidz).
Warsztaty składają się z części teoretycznej i praktycznej. Osoby, które wezmą udział w zajęciach, będą mogły aktywnie uczestniczyć w pracach, pod okiem najlepszych specjalistów. Ponadto uczestnicy zostaną wyposażeni w materiały informacyjne i szkoleniowe.

Na zgłoszenie udziału czekamy do 7 czerwca 2019 r. decyduje kolejność zgłoszeń (ilość miejsc ograniczona!).
Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie warsztatów

Dodatkowe informacje pod nr telefonu 58 736 77 88 (pon. – pt. 7.30- 15.30) lub poprzez e-maila: asiab@kaszuby.com.pl.

***

Chcesz wiedzieć kim są prowadzące warsztaty? Co czeka uczestników podczas warsztatów? Jakie konkretne umiejętności zostaną zdobyte? Przeczytaj nasz artykuł promujący warsztaty – >tutaj!


 „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

 

Data publikacji: 30 maja 2019

eu-mainlogo

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Cel i efekt operacji: sprawne i skuteczne wdrażanie LSR
Nazwa operacji: Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji
Strona internetowa opracowana przez Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby
Instytucja Zarządzająca PROW 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020